310g (10ks) Kachní taštičky gyoza

Fantastická chuťovka, ideální předkrm pro párty v asijském stylu, ale i plnohodnotný hlavní chod! Přesně takové jsou zkrátka plněné taštičky známé jako gyoza. Delikátní kachní maso v kombinaci s omáčkou sweet chilli z Gruntu Pardubice, hoisin a našimi fermentovanými okurkami je verze pro gurmány se smyslem pro opravdový požitek z jídla!

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
158 Kč
Kategorie: Asia & gyozy
Položka byla vyprodána…
310g (10ks) Kachní taštičky gyoza
Novinka

Alergeny: pšenice, sójové boby, sezam

Někteří Japonci sami sebe popisují jako “gyoza otaku”, neboli knedlíčkové fanatiky. V Japonsku dokonce existuje tématický food park, známý jako Gyoza Stadium, kde narazíte na tuto pochoutku v nejrůznějších variantách doslova na každém rohu. Japonci považují plněné knedlíky za základ jejich kuchyně, i když gyoza jako taková byla nejvíce zpopularizovaná až po druhé světové válce, kdy s sebou tamní vojáci vracející se s Číny přivezli potřebné receptury a postupy přípravy.

Stejně jako její čínská předchůdkyně, gyoza může být servírována v polévce, ale také napařovaná či smažená. Poslední zmiňovaná úprava je však tou nejpopulárnější. Od čínské se však liší tím, že v její náplni hraje hlavní roli česnek, cukr, černý pepř a někdy kapka sake. Standardně se namáčí v sójové omáčce, či pálivé hořčici.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: