Aeropress

Skladem (5 ks)
690 Kč
Jeho vzhled vás možná zarazí, ale nenechte se tím odradit. Aeropress vám umožní připravit si rychle a jednoduše dobrou kávu v kanceláři i na cestách. Praktickou metodu přípravy kávy vymyslela americká hračkářská firma Aerobie a během pár let si získala oblibu mezi kávovými fajnšmekry po celém světě.
 
Popis: 

Lehký a nerozbitný

Za vynálezem Aeropressu stojí pan Alan Adler z americké společnosti Aerobie. Ten v roce 2005 přišel na trh s patentem jednoduchého aparátu, pomocí kterého lze téměř kdekoliv připravit vysoce kvalitní kávu.
Aeropress je vyroben z kopolyesteru, je prakticky nerozbitný, lehký, nenáročný na údržbu a především také levný.
I když výrobce proklamuje, že je přístroj schopen připravit espresso, samozřejmě tomu tak není. Káva z Aeropressu je filtrovaná pomocí vzduchu (proto název Aeropress) přes malý papírový filtr. I když zde dochází k určitému tlaku, který je nezbytný pro krátkou dobu extrakce, nelze očekávat, že by dosáhl 9 barů potřebných pro přípravu espressa.
V případě, že propadnete kouzlu této jednoduché metody natolik, že byste se rádi poměřili s ostatními, doporučujeme vám navštívit web šampionátu v aeropressování, který se pravidelně koná i v České republice.
 
Balení obsahuje:
  • Aeropress
  • 350 papírových filtrů
  • násypku a míchátko
  • český návod k přípravě

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: